EŞİTLİĞİN CANINA OKUYACAĞIM

Ya ben arızalıyım, ya da eşitlik, eşitlik diye kendilerini yırtıp paralayan diğer kadınlar arıza. Kardeşim ben evimde erkeğimin kadını olmak, Allah'ın yarattığı fıtrat üzerine huzur bulmak istiyorum. Ne işim var benim sanayide, araba tamirinde? 

Hayat müşterekmiş, hadi yaaaa... İyi o zaman erkekler de hamile kalıp doğursun emzirsin bebesini. Kadını sokağa döken zihniyetin ben.... Yıllardır öğretmenlik yapıyorum ve görüyorum o özgürlük teranelerinin sonuçlarını. E o kadar okuduk çalışmayalım mı? E o kadar anne oldun da madem ne diye el kadar bebeni hiç tanımadığın birine emanet edip çekip gidebiliyorsun? Bu mudur annelik?

Sokağa çıkarken kendine itina edip, bakım yaptığın kadar kocana yapsan bunları, adamların gözü dışarıda olmaz. Ekonomik bağımsızlıkmış... Bak seeeennnnn... E zaten İslama göre kadın bu konuda bağımsız ya. Bakamayacağı kızı kendine karı diye almayacaksın kardeşim. Erkekler kadın oldu iyice. Bu durumun nedeni ise kadınların biz de çalışacağız, para kazanacağız diye ortaya atılmalarıdır.

Kocalarının ters bir bakışına yeniçeri gibi kazan kaldıran bu hanımlar iş yerlerinde kendilerinden üst mevkide kim varsa bilumum zevattan azar işitir gık bile demez ama... Adına iltifat ediyorum diyen bir sürü puştun puştluklarına gerdan kırıp göz süzer hapsam, ben güzelim, erkekler beni güzel buluyor diye. Salak, git kendini kocana beğendir. Bizim memlekette asıl adı puştluk olan o iltifat edenin kanının rengini görüp, DNA sının şifresini çözerler. 

Sana ne kardeşim benim güzel ya da çirkin oluşumdan. Evde köle olamazlarmış.... De get! Asıl özgürlük evindedir kadının ve ben köle olmaya gönüllüyüm. İtirazı olan??????????!!!!!!!!!!!!!

Ben anlamam kardeşim. Kadın; "Kadın gibi Kadın" olmalı. Erkek gibi kadınmış... Başlarım ben o yakıştırmanın ta yedi ceddinden...

Eylül GÖKDEMİR.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !